Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. 10 NOWO PRZYJĘTYCH FUNKCJONARIUSZY ZŁOŻYŁO ŚLUBOWANIE

  Kolejnych 10 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi konińskiej Policji. Wczoraj policjantki i policjanci podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ślubowali: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

 2. POWAŻNE UTRUDNIENIA W RUCHU 20 MARCA 2024

  Na środę 20 marca zapowiedziano ogólnopolski protest rolników. Z uwagi na jego ogólnokrajowy zasięg oraz formę, należy liczyć się z bardzo poważnymi utrudnieniami w ruchu.

 3. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 4. Mężczyzna podciął sobie żyły – uratowali go policjanci

  Policjanci, których oficer dyżurny konińskiej jednostki wysłał na interwencję nie przypuszczali, że będzie ona przebiegać tak dramatycznie. Awanturujący się mężczyzna podciął sobie żyły i tracił już przytomność. Ważna była każda minuta.

 5. ZATRZYMANY SPRAWCA POŻARU

  36-letni mieszkaniec Konina podejrzany o zniszczenie mienia poprzez podpalenie oraz narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia został zatrzymany przez konińskich kryminalnych i tymczasowo aresztowany.

 6. OSZUSTWO NA PRACOWNIKA BANKU - WYŁUDZONO 113 TYS. ZŁ

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie prowadzą postępowanie w sprawie oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał mieszkańca Konina. Pokrzywdzony stracił 113 tys złotych.

 7. JAK ZOSTAĆ POLICJATEM? PIERWSZE PRZYJĘCIA DO POLICJI JUŻ 4 MARCA

  Aby pracować w Policji trzeba spełnić pewne wymagania. Niekaralność, predyspozycje fizyczne i psychiczne oraz pomyślne ukończenie postępowania kwalifikacyjnego - to tylko niektóre z wymagań stojących przed kandydatami do służby w Policji.

 8. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 9. KONIŃSCY POLICJANCI CHRONIĄ OFIARY PRZEMOCY DOMOWEJ

  Dwóch mieszkańców naszego regionu, którzy stosowali przemoc domową wobec swoich bliskich, otrzymało policyjne nakazy i zakazy. Konińscy policjanci po raz koleiny wykorzystali instrumenty prawne pozwalające na szybkie izolowanie osoby dotkniętej przemocą od agresora, w sytuacji, gdy stwarza ona zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj i powiadom organy ścigania.

 10. KRÓTKA PRZYPOMINAJKA DLA ROWERZYSTÓW

  Wiosna w pełni, a pogoda na zewnątrz sprzyja przejażdżkom rowerowym. Na konińskich ulicach można spotkać wielu zwolenników właśnie takiego środka transportu. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, o których wielu cyklistów chyba zapomniało... O czym zatem powinni pamiętać rowerzyści?

Powrót na górę strony