Aktualności

Międzypowiatowy konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” za nami – wideo

Piętnastu policjantów pełniących na co dzień służbę na drogach stanęło wczoraj do konkursu, który ma wyłonić najlepszego z nich w Polsce. W Koninie rywalizowali policjanci z Koła, Słupcy, Turku i Konina.

Konkurs odbywa się od wielu już lat, a konińskich policjantów nie zabrakło na podium ogólnopolskim. Dwukrotnie na drugim miejscu plasował się dzisiejszy Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Jacek Kudliński. Trzykrotnie zwyciężał wojewódzki etap konkursu.

Wczorajsze zmagania rozpoczęły losowanie numerów startowych, a za chwilę wszyscy przejechali na strzelnicę w Potaźnikach, gdzie mundurowi strzelali ze swojej broni służbowej. Następnie kolumna radiowozów przejechała w okolice skrzyżowania ulic Kleczewskiej i Aleje 1 maja. Tam właśnie odbył się kolejny etap – kierowanie ruchem. O ile policjanci nie mają problemów z tym zagadnieniem, to okazuje się, że kierowcy już tak. Wielu z nich nie wie jak zachować się kiedy na skrzyżowaniu stoi policjant i nie wiedzą co oznaczają wydawane przez niego sygnały i polecenia.

Kolejne etapy konkursu odbyły się na parkingu „Galerii nad jeziorem”. Tam policjanci mogli wykazać się umiejętnościami sprawnościowej jazdy samochodem i motocyklem. Po zakończeniu zmagań rozpoczęło się liczenie punktów. Wyłoniono najlepszego policjanta w każdej konkurencji. Najlepszym strzelcem okazał się sierż. szt. Andrzej Wrotecki z KPP w Słupcy, na skrzyżowaniu najlepiej radził sobie asp. Radosław Krzyżanowski z KPP w Turku, samochodem tor najsprawniej pokonał mł. asp. Sebastian Wojtczak z KPP w Kole, a mistrzem kierownicy motocykla został asp. Tomasz Minichowski z KMP w Koninie.

Komenda Powiatowa Policji w Turku, z której policjant zwyciężył dostała nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a był to alkotest do wstępnego pomiaru trzeźwości. W klasyfikacji ogólnej I miejsce na podium zajął sierż. szt. Dominik Mąka z tejże jednostki. Na kolejnych stopniach stanęli: mł. asp. Sebastian Wojtczak z KPP w Kole oraz sierż. szt. Dawid Woziński z KMP w Koninie. Na szczeblu wojewódzkim każdą z komend będzie reprezentował policjant, który uzyskał największą ilość punktów. Z komendy Miejskiej Policji w Koninie na zawody do Swarzędza pojedzie sierż. szt. Dawid Woziński - zwycięzca zaszłorocznych zmagań między powiatowych.

Marcin Jankowski

 

 

Powrót na górę strony