Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. PODZIĘKOWANIA DLA PANA ANDRZEJA ZA PRACĘ I SŁUŻBĘ W POLICJI

  Dziś mija ostatni dzień pracy Pana Andrzeja Nowaka, który po 48 latach pracy w Policji postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. W mundurze służył 36 lat, a pozostałe 12 w Wydziale Ogólnym już jako pracownik cywilny. Szef konińskiej policji mł. insp. Mariusz Jaworski wraz ze swoimi zastępcami podisnp. Jackiem Kudlińskim i kom. Pawłem Szafrańskim, a także naczelnikiem Wydziału Ogólnego podinsp. Jolantą Skonieczną podziękował Panu Andrzejowi za lata rzetelnej pracy oraz życzył wszelkiej pomyślności i zadowolenia z nowo podejmowanych wyzwań.

 2. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 3. Mężczyzna podciął sobie żyły – uratowali go policjanci

  Policjanci, których oficer dyżurny konińskiej jednostki wysłał na interwencję nie przypuszczali, że będzie ona przebiegać tak dramatycznie. Awanturujący się mężczyzna podciął sobie żyły i tracił już przytomność. Ważna była każda minuta.

 4. POSTAWA PANA JANA Z KONINA GODNA NAŚLADOWANIA

  Mieszkaniec Berlina, który zgubił w rejonie dworca PKP w Koninie swój portfel wraz z dowodem rejestracyjnym i organkami niewątpliwie miał ogromne szczęście. Uczciwy znalazca przyniósł zgubę do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Postawa, jaką wykazał się Pan Jan – taksówkarz z Konina powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji.

 5. OSZUSTWO NA SPADEK - NOWY SPOSÓB PRZESTĘPCÓW

  Najnowszy rodzaj oszustwa odnotowany na naszym terenie bazuje na historii fałszywego spadku. Mężczyzna uwierzył, że otrzyma pieniądze w spadku od znajomej  i stracił 3 tys. zł.

 6. Zatrzymany na gorącym uczynku

  Konińscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem. 45-latek wybijając szybę włamał się do sklepu, skąd zabrał alkohol i wyroby tytoniowe. Straty wyceniono na kwotę ponad 1200 złotych.

 7. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 8. UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWEJ POLICJANTKI

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęta do służby funkcjonariuszka złożyła uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w jej pamięci. Teraz czeka ją kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmie służbę w naszej jednostce.

 9. ŚWIĘTO POLICJI 2022

  103 rocznica powstania Policji Państwowej była okazją do kolejnych obchodów Święta Policji. Dla Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się one 28 lipca 2022 roku. Z tej okazji zostały wręczone policjantom oraz pracownikom Policji odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także inne wyróżnienia za zaangażowanie w służbie i pracy. Całą uroczystość uświetniała swoim występem Kramska Orkiestra Dęta.

 10. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „JEDNOŚLAD”

  14 maja br. na drogach całego regionu konińskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „Jednoślad”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stosowanie się rowerzystów i motocyklistów do przepisów prawa.

Powrót na górę strony