Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata „Zagrożenia XXI wieku”

Data publikacji 27.03.2019

We wtorek 26 marca w Auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego w konińskiej komendzie odbyła się debata społeczna dotycząca najnowszych aktualnych zagrożeń. Uczestniczyło w niej blisko 150 osób – głównie zaproszonych przedstawicieli szkół, sądów, czy innych współpracujących z policjantami instytucji.

Debaty społeczne już na stał wpisały się w zakres działań prowadzonych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Kilka razy do roku zapraszamy do udziału w spotkaniach, których tematami są najpilniejsze sprawy, czy tez najważniejsze zagrożenia. Nie inaczej było także wczoraj. Rozmawialiśmy o zagrożeniach XXI wieku, które mogą dotyczyć każdego z nas.

Za stołem prezydialnym zasiedli dwaj Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski oraz nadkom. Roman Pankowski, a także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Konińskiego pan Stanisław Bielik oraz Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia pani Aneta Moralewska – Bembenek.

Po powitaniu gości i uczestników debaty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Zagrożenia XXI wieku” w jakim wzięli udział uczniowie z naszego regionu. Nagrodę główną otrzymała Oliwia Sikorska ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym. Oprócz niej wyróżnienia dostało dziewięć innych uczennic, które nadesłały do nas swoje prace. Po tej miłej uroczystości jako pierwsza głos zabrała pani Aneta Moralewska – Bembenek, która przy pomocy prezentacji multimedialnej zapoznała zebranych z z tematem „Dopalacze w świetle nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zagrożenia z nimi związane”.

Kolejnym prelegentem był asp. Jacek Łysek z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego konińskiej komendy, który przedstawił zebranym temat „Problematyka dot. narkotyków oraz dopalaczy z punktu widzenia pracy Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego”. Tuz po nim temat „Cyberzagrożenia wśród młodzieży” przedstawił asp. szt. Rafał Lewandowski z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Kolejnym tematem była „Przestępczość wśród nieletnich na przykładzie Komendy Miejskiej Policji w Koninie” przedstawiona przez policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii: mł. asp. Sebastiana Wiśniewskiego i st. sierż. Mariusza Grądziela. Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie podkom. Marcin Jankowski przypomniał zebranym o dwóch narzędziach, dzięki którym kontakt z dzielnicowym, odnalezienie jednostki policji w obcym mieście, czy bezpośredni wpływ na otaczające nas bezpieczeństwo może mieć każdy z nas, czyli o aplikacji Moja Komenda oraz o portalu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debatę zakończył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski. Podziękował za przybycie wszystkim gościom i uczestnikom debaty. Zachęcił też do częstszych kontaktów z policją na wszelkie możliwe sposoby.

Marcin Jankowski

  • Uczestnicy debaty zajęli miejsca w Auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego w konińskiej komendzie i rozpoczęła się debata
  • Uczennice wyróżnione w konkursie Zagrożenia XXI wieku
  • Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemioloegicznej w Koninie pani Aneta Moralewska-Bembenek przedstawia zebranym prezentację multimedialną
  • Uczestnicy debaty Zagrożenia XXI wieku
  • Aspirant Jacek Łysek przedstawia zagadnienie związane z tematem debaty
  • Aspirant sztabowy Rafał Lewandowski przedstawia zagadnienie związane z tematyką debaty
  • Młodszy aspirant Sebastian Wiśniewski i starszy sierżant Mariusz Grądziel prezentują zagadnienie związane z tematyką debaty
  • Podkomisarz Marcin Jankowski prezentuje zebranym aplikację Moja Komenda oraz portal Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski kończy debatę
Powrót na górę strony