Aktualności

Policjantki przybliżały Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 18.10.2018

W środę 17 października policjantki z Wydziału Prewencji konińskiej komendy w rozstawionym na Placu Wolności namiocie przybliżały mieszkańcom ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie działa już ponad dwa lata.

Portal Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie został uruchomiony we wrześniu 2016 roku. Od tamtego czasu niemal przy każdej okazji konińscy policjanci przybliżają mieszkańcom Konina i powiatu zasady korzystania i sytuacje, w których mieszkańcy powinni do tego narzędzia sięgnąć.

Właśnie w tym celu stanął wczoraj na Placu Wolności policyjny namiot, policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zachęcały przechodniów do zapoznania się lub przypomnienia tego bardzo pożytecznego narzędzia służącego do zgłaszania niepokojących zjawisk, które mieszkańcy zaobserwują wokół siebie. Policjantki miały do dyspozycji komputer z dostępem do internetu i każdy mógł zobaczyć jak praktycznie skorzystać z portalu.

Przez ponad dwa lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy wprowadzili do systemu ponad 4000 zgłoszeń. Największym zagrożeniem według korzystających z portalu jest przekraczanie dozwolonej prędkości, zaraz po nim spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, a niechlubne podium zamyka nieprawidłowe parkowanie. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów w całym powiecie i po potwierdzeniu wystąpienia zagrożenia mundurowi podejmują działania, aby je wyeliminować.

Marcin Jankowski

Powrót na górę strony