Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia i medale dla policjantów z Kazimierz Biskupiego i Goliny – wideo

Data publikacji 22.06.2018

Pamiątkowe medale, listy gratulacyjne i dresy okolicznościowe otrzymali dwaj policjanci z Goliny i Kazimierza Biskupiego, którzy 23 maja uratowali niedoszłego samobójcę. Żeby to zrobić musieli wspinać się po balkonach na pierwsze piętro.

Wyróżnieni policjanci 23 maja od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców Kazimierza Biskupiego może targnąć się na swoje życie. Drzwi do mieszkania zastali zamknięte, a kiedy zatelefonowali do mężczyzny okazało się, że najprawdopodobniej jest w mieszkaniu, ponieważ dzwonek telefonu słyszeli na klatce schodowej. Zaczęli poszukiwać sposobu dostania się do mieszkania. Zauważyli, że drzwi na balkon są otwarte. St. sierż. Siupa wyszedł na balkon jednego z sąsiadów i pokonując kilka innych dostał się na balkon desperata. Okazało się, że pomoc nadeszła w ostatniej chwili – mężczyzna już zdążył się powiesić, ale wciąż żył. Policjanci natychmiast przecięli kabel. Mężczyzna był tak silnie wzburzony, że musieli go obezwładnić. Następnie przekazali go załodze karetki pogotowia.

W poniedziałek 18 czerwca w Kazimierzu Biskupim odbyła się miła uroczystość. Wójt Gminy Jan Sikorski oraz Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk wyróżnili policjantów. Starszy aspirant Janusz Kostrzewa z Komisariatu Policji w Golinie oraz dzielnicowy z Kazimierza Biskupiego starszy sierżant Zbigniew Siupa otrzymali pamiątkowe medale, listy gratulacyjne i upominki od Wójta oraz adresy okolicznościowe od szefa konińskich policjantów.

Marcin Jankowski

Powrót na górę strony