Aktualności

Weekendowe działania policjantek z prewencji

Data publikacji 07.03.2019

Ostatnie sobota i niedziela były mocno pracowite dla policjantek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Wraz z prewencyjnymi gadżetami pojawiły się w dwóch miejscach.

Prewencyjne działania prowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji konińskiej komendy nie znają dni wolnych. Pojawiają się zawsze tam, gdzie są potrzebni albo gdzie dzieje się coś prospołecznego. Dokładnie tak było w minioną sobotę i niedzielę 2 i 3 marca.

W sobotę w gościnnych murach II Liceum Ogólnokształcącego odbył się Babski Targ Konińskich Mam organizowany przez Stowarzyszenie Konin Dzieciom. Policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii były tam obecne i rozmawiały o bezpieczeństwie. A ten temat jest przecież szczególnie bliski wszystkim mamom. Dzieci, które przyszły z mamami otrzymały odblaski i opaski niezgubki, mogły też zobaczyć swoje odciski palców. Natomiast dorośli zaglądali do tuby, w której zobrazowana było sytuacja na drodze, podczas której pieszy używa bądź nie używa elementów odblaskowych. Chętne dzieci mogły też ubrać się w specjalny strój używany przez pododdziały zwarte policji.

Identyczne stoisko policyjne zaprezentowane było na hali Rondo w niedzielę podczas akcji „Gramy i walczymy dla Gosi Kasprzak”. To wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Wioska z przytupem”. Była to impreza charytatywna, a i w takich policjanci chętnie biorą udział, jeżeli tylko jest to pomocne w osiągnięciu szczytnego celu.

Marcin Jankowski

  • Policjantka prezentuje dzieciom sposób w jaki uwidocznia się odciski palców na kartce papieru
  • Policjantka prezentuje dzieciom ich własne odciski palców
  • Dziecko założyło wyposażenie policjanta używane podczas działań w pododdziałach zwartych
  • Policjantka prezentuje dzieciom tubę, w której widać różnicę pomiędzy pieszym używającym elementy odblaskowe, a pieszym nieużywającym takich elementów.
  • Dziecko założyło na siebie kilka elementów wyposażenia policjanta działającego w pododdziałach zwartych policji
Powrót na górę strony