Aktualności

10 NOWO PRZYJĘTYCH FUNKCJONARIUSZY ZŁOŻYŁO ŚLUBOWANIE

Data publikacji 13.03.2024

Kolejnych 10 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi konińskiej Policji. Wczoraj policjantki i policjanci podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ślubowali: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Wczoraj 12 marca na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość ślubowania 115 nowo przyjętych policjantek i policjantów garnizonu wielkopolskiego. Szeregi konińskiej Policji zasiliło 10 nowych funkcjonariuszy w tym 5 kobiet i 5 mężczyzn. Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, który jako pierwszy przywitał ślubujących. Na uroczystym apelu obecna była również mł. insp. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W uroczystości udział wziął Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski oraz pozostali Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, a także Przewodniczący NSZZ Policjantów woj. Wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut zwracając się do policjantów podkreślał, że ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i planów. Wyraził przekonanie, że młodzi policjanci będą godnie reprezentować mundur w służbie oraz poza nią. 


Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Nowo przyjęci funkcjonariusze za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

 

W załączonym pod zdjęciami linku umieszczona jest informacja jakie warunki należy spełnić, aby wstąpic w szergi naszej formacji. 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony