Ruch Drogowy

Podsumowanie długiego weekendu na konińśkich drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu konińskiego podczas długiego weekendu.

Głównym i najważniejszym celem, do którego dążyli konińscy policjanci podczas weekendowej akcji, było to aby żaden z uczestników ruchu drogowego nie zginął na naszych drogach I ten punkt z całą pewnością udało się osiągnąć. Jednakże w dalszym ciągu na naszych drogach dochodzi do innych zdarzeń oraz wykroczeń.

Policjanci podczas 5 dniowej akcji przebadali aż 2846 osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i niestety odkryli, że wśród nich znajduję się 6 osób, które pomimo swojego stanu zdecydowały się na jazdę samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. 3 osoby podczas minionego weekendu straciły prawa jazdy za zbyt nadmierną prędkość. Jeden z kierowców, który stracił prawo jazdy na okres kilku miesięcy poruszał się z prędkością 125km/h w terenie zabudowanym.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili 300 wykroczeń, ukarali 235 osoby mandatami i sporządzili 9 wniosków do Sądu o ukaranie. To co można stwierdzić po kolejnej już akcji skierowanej do uczestników ruchu drogowego to to, że w dalszym ciągu najczęściej popełnianym wykroczeniem jest nadmierna prędkość.

 

st. sierż. Adrianna Karwowska-Kuna

  • policyjna czapka
Powrót na górę strony