Ruch Drogowy

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2019"

Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2019" trwa od dnia dzisiejszego do nocnych godzin w niedziele 23 czerwca

Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2019" trwać będzie przez 5 dni, od dnia dzisiejszego,tj. 19 czerwca aż do niedzieli 23 czerwca.  Już teraz wiadomo,  że działania polegać będą głównie na ułatwianiu płynności ruchu na terenie powiatu. Natomiast to nie wszystkie zadania jakie wykonywać będą konińscy policjanci. Funkcjonariusze Wydziały Ruchu Drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących, sprawdzą czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości oraz czy poruszając się w pojazdach korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Ważną kwestią, na którą również policjanci będą bacznie zwracać uwagę będzie zasadność wykonywania przejazdów przez samochody ciężarowe podczas obowiązywania zakazu ruchu tych pojazdów. Zakazy te obowiązują pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z pominięciem autobusów)

Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza, w sam czwartek, kiedy wierni będą uczestniczyć w procesjach, przemieszczających się po drogach publicznych.

 

st. sierż.Adrianna Karwowska-Kuna

Powrót na górę strony