Policjanci poza służbą

Sztab ponownie najlepszy

dsc_0803Policjanci z Wydziału Sztab Policji okazali się najlepsi w sobotnim turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. W rozgrywanym równolegle turnieju bowlingowym najlepsza okazała się Adrianna Karwowska – Kuna z Wydziału Prewencji.

Turniej rozpoczął się o 9:00 w hali sportowej w Kleczewie, z której policjanci mogli skorzystać dzięki gościnności Burmistrza Kleczewa oraz Dyrektora MGOSiR Kleczew. W szranki stanęło 10 drużyn – przedstawicieli wydziałów, komisariatów i posterunków podległych Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Natomiast do turnieju bowlingowego zgłosiło się 20 kobiet, ale była to maksymalna liczba, która mogła wziąć udział w turnieju.

Po kilku godzinach rozgrywek było już jasne które drużyny znajdą się na podium. Po raz drugi z rzędu zwyciężyła drużyna z Wydziału Sztab Policji. Drugie miejsca zajęła drużyna z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą, a trzecie reprezentanci Komisariatu Policji w Sompolnie.

Najlepszym strzelcem turniej po raz trzeci został Mirosław Szczebelski ze zwycięskiej drużyny. Wspomnieć trzeba, że turniej odbył się także po raz trzeci, a więc nikt poza nim nie zdobył jeszcze tego tytułu. Najlepszym bramkarzem natomiast okrzyknięto Zdzisława Sadowskiego z Komisariatu Policji w Sompolnie.

W turnieju kobiet pierwsze miejsce zajęła Adrianna Karwowska – Kuna z Wydziału Prewencji, która w dogrywce pokonała Marię Prykę z Wydziału Ruchu Drogowego, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kujawa również z Wydziału Ruchu Drogowego.

Turniej zorganizowany został przez związki zawodowe oraz organizację IPA działające w konińskiej komendzie. Zwycięska drużyna otrzymała 1000 zł nagrody, którą ufundował Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego policjantów.