Policjanci poza służbą

Policjant z Konina wicemistrzem Europy w ju-jitsu

st._sier._m._radziemskist. sierż. Michał Radziemski z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Koninie dwukrotnie stanął na podium w Otwartych Mistrzostwach Europy Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF – Europa rozegranych 19-20 października w miejscowości Alba Iulia w Rumunii.

Koniński funkcjonariusz na co dzień trenuje japońską sztukę walki Ju-Jitsu w Konińskim Centrum Ju-Jitsu i Klubie Sportów Walki BUSHIDO

Startując w dwóch konkurencjach zajął odpowiednio:

• II miejsce zespołowo w kategorii senior, startując w parze z sierż. Adamem Borkowskim policjantem Komisariatu Policji Poznań – Grunwald (KMP Poznań). Konkurencja kata ju-jitsu parami/duo system to konkurencja, którą oceniają sędziowie, polegająca na prezentacji technik samoobrony przed chwytami, uderzeniami i narzędziami typu nóż, pałka, pistolet.

• II miejsce w konkurencji sport ju-jitsu w kat. senior +80kg. Walka składa się z technik uderzanych, elementów judo oraz technik w parterze. W finale tej konkurencji koniński funkcjonariusz uległ tylko obecnemu mistrzowi świata federacji IMAF – Konradowi Babul z klubu SATORI Krosno Odrzańskie, plasując się ostatecznie na drugim miejscu podium.

W zawodach udział wzięło blisko 200 zawodników reprezentujących państwa członkowskie IMAF – Europe m.in. z Niemiec, Szwecji, Belgii, Polski, Rumunii, Bośni i Hercegowiny.

W trakcie zawodów rozegranych zostało wiele konkurencji wywodzących się z różnych stylów i form walki (m.in. karate, ju-jitsu, kobudo, kick-boxing).