Policjanci poza służbą

Wędkowanie - nasza pasja

img_0533W ubiegłą sobotę na kanale Ulgi odbyły się zawody wędkarskie Grand Prix Wielkopolskiej Policji o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. W szranki stanęło 24 zawodników.

Pogoda nie rozpieszczała, ale to niemal najmniej ważny element. Po 3,5 godziny łowienia rozpoczęło się ważenie ryb. Zawodnicy podzieleni byli na 3 sektory po 8 wędkarzy w każdym. Przedstawiciele KMP w Koninie zostali zwycięzcami w swoich sektorach. Okazało się, że puchar ufundowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Koninie pojedzie do... Konina, ponieważ to nasi funkcjonariusze odnieśli drużynowe zwycięstwo. Puchar w imieniu szefa konińskich policjantów wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie mł. insp. Jerzy Kołecki.

Zwycięzcą został przedstawiciel KWP w Poznaniu, który złowił ponad 8 kg ryb. Drugie miejsce z wynikiem niższym jedynie o 160g zajął Jacek Andrzejewski z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy, natomiast trzecie jego kolega z wydziału Mirosław Wilczewski.

Drugie miejsce drużynowo zajęła ekipa z KWP w Poznaniu, a trzecie KMP w Lesznie.

Łącznie wszyscy startujący złowili ponad 110 kg ryb, które oczywiście wróciły do Warty i być może do dzisiaj cieszą się wolnością.