Aktualności

BĄDŹ CZUJNY PRZY INWESTYCJACH!

Data publikacji 04.06.2024

Konińscy policjanci ostrzegają przed inwestowaniem na giełdach internetowych. Jedną z ofiar w dniu 20 maja stał się 65-letni mieszkaniec Konina, który utracił w wyniku działania oszustów giełdowych ponad 50 tysięcy złotych.  

Do konińskiej jednostki Policji zgłosił się 65-letni mężczyzna który oświadczył, że w dniu 20 maja w internecie znalazł ogłoszenie dot. możliwości zainwestowania pieniędzy na giełdzie internetowej. Na powyższej stronie podany był mail do kontaktu, gdzie pokrzywdzony udostępnił swoje dane. Tego samego dnia zadzwonił do niego mężczyzna i poinformował, że aby zacząć inwestować należy wpłacić pieniądze w kwocie 900 zł. Pokrzywdzony wpłacił wskazana kwotę. Wieczorem tego samego dnia zadzwoniła do niego kobieta i przedstawiła się jako analityk giełdowy. Kobieta ta poleciła, aby pokrzywdzony zainstalował aplikację i dokonał wpłaty pieniędzy w kwocie 50 tys zł. Mężczyzna jednak nie otrzymał potwierdzenia przelewu. Po skontaktowaniu się ponownie z rzekomym analitykiem otrzymał przeprosiny i zwrot całej kwoty na swoje konto. Tak zakończona historia byłaby dobrym rozwiązaniem. Jednak kolejnego dnia pokrzywdzony ponownie skontaktował się z konsultantką giełdową i usłyszał, że w ramach przeprosin na jego konto giełdowe dokonali wpłaty 50 tys. zł, które zostały już przewalutowane na dolary, gdzie w tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. U pokrzywdzonego miało to jednak odwrotny skutek i wzbudziło jeszcze większe zaufanie, że współpracuje z odpowiednia giełdą, dlatego tego samego dnia dokonał wpłaty pieniędzy w kwocie 50 tys zł. Kolejnego dnia ponownie skontaktował się z analitykiem i wtedy zorientował się, że został oszukany.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas inwestowania swoich oszczędności na giełdach internetowych. Pamiętajmy, że oszuści manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej pieniędzy. Dlatego w inwestycjach kieruj się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że nie utracimy swoich oszczędności.

Powrót na górę strony