Aktualności

SPRAWCA KRADZIEŻY SZCZEGÓLNIE ZUCHWAŁEJ – ZATRZYMANY!

Data publikacji 28.05.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia mężczyznę, który w "biały dzień” dopuścił się, na starszej kobiecie, kradzieży szczególnie zuchwałej. Wobec 26-latka Prokuratura Rejonowa zastosowała dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Do zdarzenia doszło popołudniem 11 kwietnia br. na ul. Przyjaźni w Koninie, gdzie młody mężczyzna podbiegając od tyłu do starszej kobiety poruszającej się przy pomocy balkonika zabrał z koszyka jej balkoniku torebkę wraz z zawartością po czym uciekł. Całe zajście zarejestrowały kamery zamontowane na Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, przy którym doszło do kradzieży.

Dzięki wielokrotnemu udostępnieniu przez użytkowników zamieszczonego przez nas na portalu społecznościowym filmu i zdjęć mężczyzny, oraz uzyskanym w związku z tym informacjom, udało się ustalić jego tożsamość.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura, na nasz wniosek, zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz zbliżania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

 

Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy udostępnili post oraz udzielili wszelkich informacji, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży szczególnie zuchwałej.

Pliki do pobrania

  • 11.05 MB
Powrót na górę strony