Aktualności

Wizyta Klas Mundurowych i studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Data publikacji 27.05.2024

W dniu dzisiejszym (27 maja)  uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie, Zespołu Szkół Centrum Ustawicznego w Koninie oraz studenci Bezpieczeństw Wewnętrznego Akademii Nauk Stosowanych w Koninie mieli okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji. Wizyta była częścią programu edukacyjnego mającego na celu zapoznanie młodzieży z pracą służb mundurowych oraz zachęcenie ich do podjęcia przyszłej kariery w sektorze bezpieczeństwa publicznego.

 

Młodzież została serdecznie przyjęta przez Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, mł. insp. dr Mariusz Jaworskiego, który zaprosił ich do swojego gabinetu i opowiedział o swojej pracy. Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z historią i strukturą organizacyjną Policji w Polsce, a także z codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. Następnie, w ramach drzwi otwartych Komendy zorganizowano wizyty w wielu wydziałach, które miały na celu przybliżenie młodzieży specyfiki pracy w Policji. Uczniowie uczestniczyli w pokazach sprzętu policyjnego, w tym radiowozów, motocykli i specjalistycznego wyposażenia używanego podczas interwencji. Ponadto, mieli okazję zobaczyć pokaz broni co wzbudziło ogromne zainteresowanie. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego, który opowiedział o tym, jakie zadania należą do policjantów, którzy pracują w tym wydziale.

Wizyta zakończyła się krótką sesją pytań i odpowiedzi, podczas której uczniowie mogli rozwiać swoje wątpliwości i dowiedzieć się więcej o procedurach rekrutacyjnych do Policji. Komendant Jaworski podkreślił, jak ważna jest służba dla społeczeństwa i zachęcał młodych ludzi do rozważenia kariery w mundurze.

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie była nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale także inspiracją dla młodzieży do rozważenia przyszłej kariery w służbach mundurowych. Uczniowie byli pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania policjantów, a zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przydadzą się im w przyszłości. Organizatorzy zapowiedzieli, że takie wizyty staną się stałym elementem programu edukacyjnego klas mundurowych, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Powrót na górę strony