Aktualności

SPOTKANIE Z SENIORAMI NAD JEZIOREM ŚLESIŃSKIM

Data publikacji 23.05.2024

Policjanci z Poznania oraz Konina zorganizowali profilaktyczne spotkanie z seniorami na przystani Marina w Ślesinie. Założeniem akcji jest edukacja w zakresie sposobów działania oszustów, a w szczególności metod jak się przed nimi ustrzec.

Na przystani Marina w Ślesinie, 23 maja br. o godzinie 10:30, doszło do realizacji wyjątkowej akcji prewencyjnej skierowanej do seniorów. Założeniem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi seniorów na metody jakimi najczęściej posługują się oszuści, oraz przekazanie wskazówek jak nie stać się ich ofiarą.

Realizatorami tej pilotażowej akcji na terenie powiatu konińskiego byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Miejsce spotkania z seniorami nie było przypadkowe, ponieważ związane było z założeniami akcji prewencyjnej, w ramach której mundurowi rejsując częścią Wielkiej Pętli Wielkopolski, odwiedzają różne miejsca w województwie i wspólnie z pomysłodawcą przedsięwzięcia dr Zdzisławem Szkutnikiem z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przekazują profilaktyczne rady seniorom.

Przedpołudniowe spotkanie z profilaktyką zostało otwarte przez gospodarza miejsca Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Pana Piotra Maciejewskiego oraz I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Koninie podinsp. Jacka Kudlińskiego. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu obecny był Naczelnik Wydziału Prewencji mł. insp. Maciej Purol.

Podczas prelekcji, którą poprowadził mł. asp. Andrzej Karpiński omówione zostały założenia akcji oraz sposoby działania oszustów, a w szczególności metody jak się przed nimi ustrzec.

Choć pogoda nie dopisywała to seniorzy przybyli licznie na zorganizowane spotkanie. Po części oficjalnej była możliwość zerknięcia na najnowszy sprzęt policyjny, mianowicie motocykl i radiowóz w nowych barwach.

Seniorzy odwiedzili także stoisko profilaktyczne, a całe spotkanie zakończone zostało przysłowiową „kawą” przy której nie zabrakło dodatkowych rozmów o bezpieczeństwie.

 

fot. Adrian Józefacki

Powrót na górę strony