Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „JEDNOŚLAD”

Data publikacji 15.05.2024

14 maja br. na drogach całego regionu konińskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „Jednoślad”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stosowanie się rowerzystów i motocyklistów do przepisów prawa.

Sezon na jednoślady w pełni. Na drogach jest bardzo dużo rowerzystów i motocyklistów. To pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego, którzy mają nie tylko prawa, ale także i obowiązki. Bardzo ważne jest, aby właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego przestrzegała przepisów - by swoją niefrasobliwością nie przypłacili zdrowia, a nawet życia. Wczoraj tj. 14 maja br. na drogach regionu konińskiego policjanci przeprowadzili działania pn. „Jednoślad”. 


Policjanci swoją uwagę skupili szczególnie na kierowcach motocykli, motorowerów i rowerów: sprawdzali jak ta grupa wywiązuje się ze swoich obowiązków, w jakim stanie technicznym znajdują się ich pojazdy, kontrolowali stan trzeźwości kierowców jednośladów. Funkcjonariusze sprawdzali też, jak kierowcy aut zachowują się wobec tej grupy użytkowników dwóch kółek.

W ciągu całego dnia policjanci poddali kontroli drogowej 27 rowerzystów, oraz 31 motocyklistów i motorowerzystów. Funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i 14 naruszeń przepisów ruchu drogowego popełnionych przez motocyklistów/motorowerzystów. Zatrzymali od tych pojazdów łącznie 10 dowodów rejestracyjnych. Ponadto jeden z kierujących motorowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości za co odpowie teraz przed Sądem.


Celem przeprowadzonych działań była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa kierujących jednośladami oraz kształtowanie odpowiednich relacji między wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego.

Zapewne to nie ostatnia taka akcja w tym roku.

Powrót na górę strony