Aktualności

PODSUMOWANIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH NA TERENIE KONINA I POWIATU KONIŃSKIEGO

Data publikacji 02.04.2024

Ponad 60 różnego rodzaju interwencji przeprowadzili konińscy policjanci w okresie Świąt Wielkanocnych i zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 12 osób. Funkcjonariusze wyeliminowali także z ruchu 6 kierowców, którzy przemieszczali się pojazdami po spożyciu alkoholu. Mundurowi obsłużyli 21 kolizji drogowych. Był to intensywny czas dla policjantów, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na terenie Konina i powiatu konińskiego przebiegły dość spokojnie. Na drogach Konina i powiatu konińskiego policjanci obsłużyli 21 kolizji. To były Święta bez wypadków drogowych, a co za tym idzie bez osób rannych.

Skutecznie prowadzone przez policjantów działania, pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 6 osób, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.


Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu
czterech ostatnich dni funkcjonariusze interweniowali 62 razy, w tym 21 to interwencje domowe. W jednym przypadku zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do mieszkania i osoby pokrzywdzonej. Zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 12 osób.

Podsumowując, okres świąteczny można stwierdzić, że był dość spokojny i bezpieczny.

Powrót na górę strony