Aktualności

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - PODSUMOWANIE

Data publikacji 28.03.2024

Wczoraj, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”. Tego typu akcje mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Do działań skierowanych zostało 21 funkcjonariuszy, którzy łącznie ujawnili 94 wykroczenia, 79 z nich było przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego zasada „noga z gazu” jest cały czas obowiązująca.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami.

Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się nie tylko z wysoką grzywną i punktami karnymi, ale również z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Tym razem nikt nie stracił uprawnień do kierowania pojazdami.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie zasady i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Powrót na górę strony