Aktualności

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE 2 NOWYCH POLICJANTÓW

Data publikacji 25.03.2024

Kolejnych 2 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi konińskiej Policji. W piątek 22 marca podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji złożyli ślubowanie. To już drugie w tym miesiącu przyjęcie nowych policjantów do służby.

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w piątek 22 marca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 21 nowo przyjętych policjantek i policjantów z całego garnizonu wielkopolskeigo,  w tym 2 z naszej konińskiej jednostki.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk  w towarzystwie swojego Zastępcy – podinsp. Adama Jurka przywitał  nowych fynkcjinariuszy. Na ślubowaniu obecny był Komendant Miejski Polcji w Konine mł. insp. Mariusz Jaworski, a  także Komendanci Miejscy i Powiatowi z całego woj. wielkopolskiego.w uroczystości brali udział również Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznani oraz  Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa Wielkopolskiego. 


Komendant Olczyk pogratulował wszystkim podjętej decyzji. Podkreślił jak ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby. Im więcej wiedzy posiada policjant tym pewniej się będzie czuł podczas wykonywania swoich obowiązków. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń, oraz powodzenia podczas kursu podstawowego. Przypomniał także, że policjantem jest się również w czasie wolnym od służby, wskazując jednocześnie na wagę służby społeczeństwu. W imieniu policjantów obecnych na ślubowaniu podziękowania skierował również do rodzin policjantów za ich wsparcie w dążeniu do celu. 

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego  dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w służbie.

Po zakończonej zbiórce nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, które wykonał Łukasz Kędziora. 
 

Powrót na górę strony