Aktualności

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W KONINIE

Data publikacji 22.03.2024

20 marca 2024 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie funkcjonariusze spotkali się młodzieżą w ramach 21 edycji „Dnia Przedsiębiorczości” organizowanej przez Zespół Szkół Górniczo - Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.

Ponad 20 osób z Zespołu Szkół Górniczo - Energetycznych zdecydowało się w środę 20 marca 2024 roku skorzystać z możliwości zapoznania się z zawodem policjanta. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami i pracownikami Policji na Auli im. sierż. Zdzisława Karczewskiego, gdzie uzyskali informacje o tym, jakie warunki należy spełnić aby wstąpić w nasze szeregi. Następnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opowiedzieli jak wygląda ich codzienna praca. Uczniowie mogli zapoznać się z urządzeniami jakimi posługują się na co dzień m. in. radarem i urządzeniem do badania stanu trzeźwości. Na koniec policjant Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego zdradził tajniki służby na stanowisku technika kryminalistyki, co z pewnością zaciekawiło naszych odwiedzających. Spotkanie zwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem przy radiowozie.

Mamy ogromną nadzieję, że Dzień Przedsiębiorczości spędzony w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie wpłynął pozytywnie na decyzje młodych ludzi w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Powrót na górę strony