Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 11.03.2024

Podczas minionego weekendu zatrzymano 5 kierujących na podwójnym gazie. Aż czterech z nich kierowało pojazdami mając blisko lub ponad 2 promile alkoholu. Jeden z nich został ujęty dzięki obywatelskiej postawie zgłaszających.

Każdy kierujący pod działaniem alkoholu stwarza realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. To potencjalni zabójcy. Dlatego tak ważne jest abyśmy wszyscy reagowali na pijanych kierowców, niezależnie czy kieruje samochodem, czy jednośladem. Dzięki zrozumieniu zagrożenia przez społeczeństwo policjanci coraz częściej odnotowują przypadki zgłoszeń nietrzeźwych kierowców sygnalizowane przez postronne osoby, a kierowcy są eliminowani z dalszej jazdy.

10 marca br. krótko po godzinie 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Konina para osób zatrzymała kierującego Audi, który prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało 45-letni mieszkaniec Konina miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci elektronicznie zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali sprawę do Sądu.

Obywatelska postawa kobiety i mężczyzny doprowadziła do wyeliminowania potencjalnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, jakim są nietrzeźwi kierujący.

Powrót na górę strony