Aktualności

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Data publikacji 06.02.2024

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

Konińska Policja, podejmując zadania z zakresu profilaktyki społecznej, czynnie włącza się w tego rodzaju inicjatywy. Realizując zadania związane z bezpieczeństwem w sieci, policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz pedagogami informując o internetowych zagrożeniach.

Celem spotkań jest dostarczanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci oraz konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem, do których dochodzi w przestrzeni wirtualnej.

W ubiegłym roku policyjni profilaktycy przeprowadzili w ramach działań własnych kilkaset spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz szereg prelekcji dla rodziców, nauczycieli i pedagogów. Policjanci współpracują z wieloma podmiotami pozapolicyjnymi, głównie placówkami oświatowymi, jednostkami samorządowymi oraz lokalnymi mediami.  Pozytywny odbiór ze strony adresatów świadczy o potrzebie i zasadności realizacji tego typu przedsięwzięć.

Powrót na górę strony