Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 29.01.2024

Nasz Kolega sierżant Zdzisław Karczewski zginął na służbie 27 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Sierżant Zdzisław Karczewski służbę  w Policji rozpoczął 19 maja 1994 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Koninie.

W latach 1994 -1995 odbył przeszkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Policji w Poznaniu. W 1996 r. ukończył kurs podoficerski służb patrolowo-interwencyjnych w Szkole Policji w Słupsku.

W latach 1994-1997 pracował kolejno na stanowiskach policjanta i dowódcy drużyny kompanii patrolowej, następnie jako policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Koninie.

Sierż. Zdzisław Karczewski był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 29 stycznia 1997 r., pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, podczas kontroli drogowej został potrącony przez jadący z nadmierną prędkością inny pojazd. W wyniku doznanych obrażeń sierż. Zdzisław Karczewski zmarł na miejscu zdarzenia.

 

Ku pamięci Sierżanta Zdzisława Karczewskiego  Aula przy Komendzie Miejhskiej Policji w Koninie została nazwana jego imieniem. 

 

Pamietamy!

 

 

Powrót na górę strony