Aktualności

Nowi funkcjonariusze w szeregach konińskiej Policji

Data publikacji 05.01.2024

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. To wyjątkowy dzień dla wszystkich nowicjuszy i z pewnością na długo zapiszę się w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w swoich jednostkach.

W auli im. insp. Ludwikowskiego na terenie  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 4 stycznia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 89 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze, którzy swoją służbę będą pełnić w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.  

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących. Na dzisiejszą uroczystość przybył Pan Piotr Pałczyński – Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Pani Agaty Sobczyk. Obecni byli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – insp. Sławomir Piekut oraz mł. insp. Mariusz Wiśniewski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzeja Szarego – Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz ks. kan. Grzegorz Szafraniak – kapelan wielkopolskich policjantów.

Świadkami tego wydarzenia była kadra kierownicza wielkopolskiej Policji.

Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Mąka pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Podkreślił, że trafili do jednego z najlepszych garnizonów w Polsce.  Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. Wyraził przekonanie, że młodzi policjanci będą godnie reprezentować mundur w służbie i poza nią. Podkreślił, że to właśnie oni będą w przyszłości zmieniali tę formację. Podziękował również rodzinom funkcjonariuszy za okazywane im wsparcie.

Wśród 89 nowo przyjętych funkcjonariuszy, siedmiu trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Nowicjuszy przywitał Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Mariusz Jaworski i pogratulował im wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Dla wszystkich nowo przyjętych był to bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie. Komendant Mąka podkreślił, że im więcej zdobytej wiedzy tym większa pewność podczas codziennej służby.

Maciej Święcichowski / SW  fot. Łukasz Kędziora 

Powrót na górę strony