Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste wręczenie KRYSZTAŁOWYCH GWIAZD

Data publikacji 31.03.2021

Mł. asp. Marcin Szymankowski, mł. asp. Kamil Polanowski, mł. asp. Wioleta Wiśniewska oraz st. sierż. Krzysztof Kubacki otrzymali dzisiaj Kryształową Gwiazdą za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski.

Od 2004 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu razem z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego  Kryształową Gwiazdą wyróżnia  policjantów, którzy w trakcie swojej służby lub poza nią, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie.

Mł. asp. Marcin Szymankowski oraz mł. asp. Kamil Polanowski 4 sierpnia 2020 roku patrolując ulicę Kolską w Koninie zauważyli, że kierujący pojazdem osobowym dziwnie się zachowuje - ma drgawki i wymachuje rękoma. Mundurowi natychmiast podbiegli do tego auta. W środku był 70-letni mężczyzna, który miał skurcze mięśni oraz problemy z oddychaniem. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia i monitorowali stan zdrowia mężczyzny. W pewnym momencie senior dostał kolejnego ataku i stracił przytomność. Policjanci przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w wyniku której udało się przywrócić mu funkcje życiowe.

Mł. asp. Wioleta Wiśniewska i st. sierż. Krzysztof Kubacki 17 maja 2020 roku zostali skierowani na interwencję w miejsce, gdzie miało dojść do próby samobójczej. Pod wskazanym adresem znaleźli wiszącego nieprzytomnego mężczyznę. Natychmiast odcięli desperata i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w wyniku której udało się przywrócić funkcje życiowe.

Podczas dziesiejszej uroczystej zbiórki Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Mariusz Jaworski wraz ze swoimi zastępcami podinsp. Arturem Rychlińskim i podkom. Pawłem Szafrańskim, a także Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Koninie asp. Radosławem Trzuskolasem wręczyli Kryształowe Gwiazdy wyróżnionym policjantom.

Szef konińskiej policji podziękował laureatom za zaangażowanie, oddanie i poświęcenie jakie wykazują każdego dnia podczas swojej służby oraz życzył wielu sukcesów zawodowych.

Powrót na górę strony