Dokładnie rok ma już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
W drugiej połowie września ubiegłego roku ruszyła w Koninie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność przez ten czas. Stale zmieniamy to narzędzie dostosowując je do potrzeb i oczekiwań obywatela czyniąc Mapę narzędziem bardziej funkcjonalnym i przystępnym.
Funkcjonariusze w ciągu tego roku odbyli wiele spotkań promujących nowe narzędzie - a cenne uwagi zaowocowały wprowadzonymi niedawno udoskonaleniami. Wszystko po to byśmy razem mogli trafiać w miejsca niebezpieczne i tam gdzie policja jest naprawdę potrzebna. Dzięki KMZB każdy mieszkaniec Polski - miasta czy powiatu może za pośrednictwem internetu wskazać gdzie tak naprawdę wymagane są kontrole i obecność policji.
W ciągu całego roku na konińskiej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono łącznie 1878 punktów z czego 719 okazało się punktami potwierdzonymi. Najwięcej zaznaczanych punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości bo aż 912 z czego potwierdziliśmy 560 takich zgłoszeń. Drugim z kolei najbardziej uciążliwym dla społeczeństwa okazał sie spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - tu odnotowaliśmy 280 zgłoszeń. Dla społeczeństwa uciążliwym jest również nieprawidłowe parkowanie takich zgłoszeń mieliśmy 145. Wzrazsta również świadomość społeczeństwa w zakresie konieczności iinformowania o miejscach w których używa się środków odurzających takich zgłoszen zarejestrowano 134.
Po podsumowaniu całego roku funkcjonowania otrzymalismy 42,81 % potwierdzalności zgłoszeń nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dzięki programowi MSWiA Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy.
Pojawiły się także możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.
Od dnia 28 lipca 2017 r. została udostępniona użytkownikom nowa, ulepszona wersja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu, wprowadzono zmiany i modyfikacje
Zadaniem Policji jest wyeliminowanie wskazanego zagrożenia albo zainteresowanie sprawą służby, w których kompetencji leży dane zagadnienie.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:
WSPÓLNIE ZADBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO !!!
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone ulepszenia jeszcze bardziej ułatwią mieszkańcom dokonywanie zgłoszeń przy użyciu tej aplikacji.