Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

Data publikacji 13.09.2017

Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

Kapitalny remont popularnie zwanego „ policyjnego aresztu” rozpoczął się w grudniu 2016 r. Inwestycja kosztowała ponad 1 milion złotych i została sfinansowana w połowie przez miasto Konin, które dzięki uprzejmości Prezydenta i Radnych Miejskich, przekazało na ten cel środki finansowe.

Druga część pochodziła z budżetu Policji. Wcześniej PDOZ od lat osiemdziesiątych, poza drobnymi usprawnieniami nie przechodził kapitalnych remontów. Obecna inwestycja zmieniła dotychczasowy wygląd tej części konińskiej jednostki, tak estetyczny jak i funkcjonalny. Dzięki adaptacji części pomieszczeń po byłym areszcie deportacyjnym , można było zdecydowanie powiększyć liczbę miejsc. Zakres zadania objął zarówno część przeznaczoną dla osób zatrzymanych jak i pomieszczenia obsługi i techniczne.

Całości PDOZ objęta jest szczegółowym monitoringiem wizyjnym. Wszystkie pomieszczenia ich wyposażenie i urządzenia spełniają wysokie standardy zarówno w zakresie bezpieczeństwa osób zatrzymanych jak i funkcjonalności i warunków pracy służących tam policjantów. W swoich wystąpieniach zarówno Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Konrad Chmielewski jak i Prezydent Konina Józef Nowicki podkreślali swoje zadowolenie ze wzajemnej współpracy jak i ukończenia tej tak ważnej inwestycji, życząc jednocześnie bezpiecznej służby dla wykonujących tam zadania policjantów. Koniński PDOZ posiada 42 miejsca dla osób zatrzymanych w tym również jeden pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Powrót na górę strony