Efekty korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wideo
Przekroczenia prędkości są najczęstszym zagrożeniem, jakie widzą wokół siebie mieszkańcy Konin i powiatu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego postanowili bardzo wyraźnie informować o tym kierowców. Uczynili to w czwartek 19 stycznia podczas działań związanych z badaniem trzeźwości.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona 20 września 2016 r. Konińscy policjanci podczas różnorakich spotkań ciągle przypominają mieszkańcom o nowym narzędziu, dzięki któremu mogą oznaczyć zauważone niepożądane zjawisko i mieć pewność, że policyjny parol pojawi się w określonym miejscu w ciągu najbliższego czasu. Zaznaczenie zagrożenia oznacza też, że policjanci (najczęściej dzielnicowi) będą patrolować wskazany rejon częściej, aż do momentu wyeliminowania negatywnego zjawiska. Należy jednak pamiętać, że jeżeli potrzebujemy natychmiastowej pomocy policjantów, to w dalszym ciągu do ich wezwania służą numery telefonów: 997 i 112.
Od początku działania Mapy w Koninie i powiecie mieszkańcy zgłosili 643 miejsca zagrożone. Blisko jedna trzecia zdarzeń dotyczy przekraczania prędkości w wielu miejscach. Spowodowało to nasilenia kontroli przy podanych ulicach i drogach. Wczoraj policyjne patrole z Wydziału Ruchu Drogowego prowadziły działania mające na celu eliminację z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci postanowili, że jeden z punktów badania trzeźwości kierowców wyznaczony będzie w miejscu, gdzie kierowcy najczęściej jadą zbyt szybko. Według danych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa takie miejsce znajduje się w Woli Podłężnej na ul. Licheńskiej.
Dlatego też wczoraj policyjne patrole z Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji kontrolowały trzeźwość kierowców, informując jednocześnie, że kierowcy poruszają się właśnie po drodze, gdzie bardzo często dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Policjantki wręczały kontrolowanym kierowcom ulotki opisujące zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.44 MB)