Konferencja "Zagrożenia XXI w"
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie zorganizowali konferencję pn. „Zagrożenia XXI w.” Skierowali ją do wszystkich, którzy pracują z młodzieżą. Wykładów wysłuchało około 250 osób.
Zgromadzonych tuż po 9:00 powitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie mł. insp. Krzysztof Kozelan, a wśród zaproszonych gości znaleźli się Wiceprezydent Konina Sławomir Lorek, Starosta Koniński, którego reprezentował Paweł Figurski, Komendant Straży Miejskiej Mieczysław Torchała, a także przedstawiciele wieku urzędów i instytucji, które na co dzień zajmują się współpracą z młodzieżą.
Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół, pedagogów i psychologów szkolnych, kuratorów, pracowników socjalnych i placówek oświatowo – wychowawczych, członków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz innych, którym drogi jest los młodych ludzi.
Do przeprowadzenia wykładów policjanci zaprosili ekspertów z Warszawy i Bydgoszczy. Pierwszym był dr Krzysztof Wojcieszek adiunkt Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, który przedstawił zebranym „Zasady „dobrej roboty” w profilaktyce problemowej”. Kolejnym tematem była „Przestępczość wśród nieletnich, prostytucja nieletnich – profilaktyka i resocjalizacja”. Temat ten przybliżyła zebranym dr Agnieszka Latoś, adiunkt Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jako następna głos zabrała Kamila Kacprzak, doktorantka kierunku Pedagogika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tematem jej wystąpienia były „Związki w cyberprzestrzeni, zjawisko „sextingu”. Na kanwie jej wystąpienia, temat odpowiedzialności karnej w omawianych obszarach przybliżył asp. Rafał Lewandowski z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Koninie. Ostatnim tematem konferencji było „Podejście psychodynamiczne w rozumieniu zaburzeń okresu dorastania, który przybliżyła Aleksandra Froelich-Deja, psychoterapeuta, superwizor socjoterapii i treningu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Mimo, iż konferencja była dość obszerna, bo trwała do 15:00, to wszystkie wykłady były bardzo ciekawe i z pewnością pomogą w codziennej pracy z młodzieżą, a wysłuchało ich około 250 przybyłych osób, w tym z sąsiednich powiatów.
{galeria}konferencja_21.10.2015{/galeria}