Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiany w strukturze organizacyjnej Komendy

Data publikacji 24.02.2012

Z dniem 20 lutego br. w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie wprowadzono zmiany organizacyjne wynikające z realizacji rozkazu organizacyjnego nr 3/2012  Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Z dniem 20 lutego br. w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie wprowadzono zmiany organizacyjne wynikające z realizacji rozkazu organizacyjnego nr 3/2012  Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Z dniem 20 lutego 2012 roku w strukturze organizacyjnej komendy Miejskiej Policji w Koninie nastąpiły przygotowane przez Komendanta Miejskiego Policji w Koninie podinsp. Sławomira Jądrzaka zmiany. Mianowicie zlikwidowano Komisariat Policji w Koninie oraz utworzono w to miejsce Posterunki Policji w Starym Mieście oraz Posterunek Policji w Krzymowie. Pozostałe etaty zostały przesunięte do Wydziału Kryminalnego i Prewencji. Komórki organizacyjne Komendy w tym również nowo powstałe Posterunki, będą realizować zadania wcześniej przydzielone Komisariatowi Policji w Koninie.

Te rozwiązania zostały przeprowadzone w oparciu o analizę stanu zagrożenia i pozwolą na lepszą sprawność, ciągłość i efektywność realizacji ustawowych zadań Policji. Zapewni to przede wszystkim mieszkańcom gminy Stare Miasto oraz Krzymów lepszą możliwość sygnalizowania lub zgłaszania Policji o zdarzeniach lub sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi mienia, a także bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu.

Kolejne zmiany dotyczą likwidacji stanowisk kierowników referatów w pionie kryminalnym, które zostały przekształcone na stanowiska robocze, a referaty zostały przekształcone w zespoły czyli komórki niższego szczebla nieposiadające stanowisk kierowniczych. Likwidacja średniego szczebla kierowniczego, zapewni poprawę komunikacji wewnętrznej oraz pozwoli na szybsze i sprawniejsze realizowanie zadań. W wydziale Kryminalnym dodatkowo utworzono Zespół do spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób, co da solidne podstawy do właściwej realizacji poszukiwań osób poszukiwanych. W Wydziale Prewencji Ogniwo Ochronne zostało przekształcone w Zespół -Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, dodatkowo utworzono Zespół do spraw Organizacji służby i Wykroczeń, który będzie realizował zadania związane z postępowaniami w sprawach o wykroczenia, natomiast w zakresie organizacji służby-analizą zdarzeń i dyslokacją. Zespół ten będzie również realizował wykroczenia w zakresie ruchu drogowego. Rozwiązanie to usprawni organizację służby w zakresie odciążenia zarówno dzielnicowych jak również policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego od prowadzenia i wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia. Funkcjonujący w strukturze Wydziału Prewencji Zespół do spraw Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii został wzmocniony i przekształcony w Referat do spraw Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii.

W miejsce Wydziału Organizacji Służby i operacji Policyjnych powstał Wydział-Sztab Policji wraz z trzema zespołami. Likwidacji uległ Wydział Prezydialny, Kadr i Szkolenia oraz Kontroli w którego miejsce utworzono Wydział Ogólny z trzema zespołami realizującymi zadania w zakresie prezydialnym, kadr i szkolenia jak również kontroli.

Utworzony został odrębny organizacyjnie Zespół do spraw Ochrony Informacji Niejawnych. Powyższe podyktowane zostało dostosowaniem do obowiązujących przepisów wynikających z ustawy o ochronie informacji niejawnych. Likwidacji uległ Zespół Dzielnicowych w Grodźcu, a stanowiska z tego zespołu włączono do Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji w Rychwale.

 W wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, Kryminalnym utworzono dwa stanowiska zastępcy naczelnika wydziału. W Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziale Sztab Policji utworzono etat zastępcy naczelnika wydziału.

Wprowadzone zmiany poprzez spłaszczenie struktur dowódczych  i zwiększenie stanowisk wykonawczych, mają na celu usprawnienie  działań  w realizacji ustawowych zadań Policji, wykluczyć element dublowania się zadań, poprawić możliwość efektywnego wykonywania nadzoru nad realizacją zadań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństw i porządku publicznego.

 

Powrót na górę strony